K - TEST, s.r.o.
Elektronické meracie prístroje fyzikálnych a chemických veličínVEGA zjednocuje DTM ovládače svojich  snímačov 

VEGA DTMs according to the DTM Style Guide

V snímačoch VEGA série plicsplus boli všetky ovládače DTM prepracované a zjednotené do jednotnej formy podľa novej smernice DTM Style Guide. Výsledkom toho je že všetky snímače poľnej inštrumentácie majú zjednotené nastavovanie, cez užívateľsky príjemne ovládanie. Merané hodnoty a ďalšie monitorované informácie v prístrojoch sa ľahko a rýchlo hľadajú bez zdĺhavého prezerania.

Podobne ako predchádzajúce DTM aj nové DTM sú plne kompatibilné so všetkými VEGA prístrojmi. Možno ich použiť bez ohľadu na rok výroby samotných snímačov  a ich verzie. Nie je preto potrebné sledovať akú verziu DTM na nastavovanie použiť. 

V poslednej kolekcii DTM Collection 05/2009, sú vyvinuté najnovšie DTM podľa jednotného štýlu  DTM Style Guide a sú dostupné pre všetky plics prístroje. Balík ovládačov sa dodáva už v štandardnej ponuke s možnosťou tlače a ukladania údajov do pamäti alebo ako profesionálna verzia s výpočtovým programom na výpočet objemu zásobníkov a  prehliadačom súborov VEGA MultiViewer  

Štandardná verzia ovládačov DTM Collection sa dá stiahnuť z internetu bezplatne:

Home » Downloads » Software » DTM Collection + PACTware™ (FDT)

PACTware

DTM Collection a PACTwareTM
Otvorený nastavovací program pre PC s OS Windows

PACTware je nastavovací program pre konfiguráciu, parametrizáciu, dokumentáciu a diagnostiku v spojení s príslušnými DTM.

  • konfiguračný nástroj pre všetky typy snímačov s komunikáciou kompatibilnou s VEGA snímačm
  • Profibus PA senzory: cez Profibus DP s príslušnými kartami Profibus PC ( PCMCIA) alebo pomocou rozhrania VEGACONNECT3 priamo na snímači
  • nezávislý od výrobcu alebo od typu zbernice
  • unikátne štandardizované rozhranie podľa špecifikácie FDT
  • voľne stiahnuteľný z www.vega.com

DTM Collection

Ovládače zaisťujú pohodlnú grafickú podporu a vedenie užívateľa, jednoduché nastavenie prístrojov.


Pomocou nastvovacieho programu PACTware možno jednoducho nastaviť všetky VEGA prístroje ako aj kompatibilné (využívajúce DTM)
DTM (Device Type Manager)

Jedná sa o ovládače  prístrojov - popis prístrojov včítane rozhrania na ich nastavovanie podľa štandardu FDT 

DTM technológia umožňuje stále rovnaké nastavovanie prístroja poľnej inštrumentácie v akomkoľvek programe pracujúcom v systéme FDT.

  • podporuje možnosti prístroja
  • zjednodušuje jeho optimalizáciu, je užívateľský jednoduché a vľúdne grafické rozhranie
  • popisuje prístroj a jeho nastavovacie funkcie
  • možno ho integrovať so všetkých základných aplikácií podľa špecifikácie FDT 

Možno vždy prezerať a modifikovať údaje a prepojenia všetkých súčasti. Možno doplniť vstupné a výstupné karty, možno vytvárať nové meracie slučky, možno individuálne definovať funkcie výstupov.Konfigurácia meracej slučky pomocou PACTware demonštruje výkon a grafické schopnosti systému
Vďaka integrovanej grafickej podpore DTM VEGA snímačov možno jednoducho nastaviť aj zložitejšie parametre, ako je zadanie linearizačnej krivky pomocou indexových značiek. Všetky dáta sa ukladajú do PC a možno ich vytlačiť či kopírovať.

Vďaka grafickej podpore VEGA DTM snímačov je možné jednoduché zadanie linearizačnej krivky pomocou indexových značiek